Guma na cvičenie lidl a naše skúsenosti s ňou

568x

Pri poslednej návšteve v Lidli sme si všimli, že ponúkajú stále nové a nové športové pomôcky. Zaujala nás hlavne guma na cvičenie Lidl značky Crivit, ktorá hneď na prvý pohľad vyzerá kvalitne oproti niektorému inému športovému náčiniu, ktoré v obchode ponúkajú.

Hneď na obale si môžeme všimnúť, že posilňovacia guma z Lidla je z extra pevného a mäkkého latexu. Je ju možné kúpiť vo viacerých prevedeniach podľa obťažnosti, ktoré sa odlišujú farbou. Rozhodli sme sa teda, že túto gumu na cvičenie vyskúšame, či je vhodná na cvičenie pre mamičky po pôrode a či sa vyrovná drahším gumách predávaných v športových obchodoch.

Prvý dojem gumy na cvičenie z lidla

Guma na cvičenie lidl červená

Už na prvý pohľad po rozbalení sme si všimli, že táto guma je pomerne dlhá a pevná, a preto bude pravdepodobne ideálna na precvičenie celého teľa a všetkých svalových skupín. Na to aby sme si poriadne zacvičili a dokázali na plno zaťažiť túto pomôcku, sme si zobrali náš tréningový plán Späť do formy, ktorý je vhodný pre začínajúce cvičenkine alebo mamičky po pôrode, ktoré sa chcú dostať do kondície. Aj keď v tomto pláne nepotrebujeme gumu na cvičenie, ako vzor na naše testovanie nám veľmi dobre poslúži.

Rozcvička ako najdôležitejšia časť tréningu

Určite ešte pred samotným tréningom si vyskúšame túto gumu na cvičenie, ktorú sme zakúpili v Lidli pri rozcvičení, ktoré je nevyhnutné na to aby sme správne zahriali celé telo a predišli tak nepríjemným zraneniam. Ak si neviete rady ako správne začať tréning, skúste si zadarmo stiahnuť našu rozcvičku, ktorá je dokonca vhodná aj pre tehotné a pomôže sa vám lepšie pripraviť na váš tréning.

Pri rozcvičke sme si postupne prešli všetky cviky na zahriatie svalov a guma na naše počudovanie bola dostatočne elastická s čím sme boli nadmieru spokojní. Guma sa nešmýkala a dokázali sme s ňou precvičiť celú zostavu na rozcvičenie a dokonca kvalitne rozhýbať celý ramenný pletenec, či chrbát pred samotným tréningom.

Tak a teraz už môžeme dať gume zabrať

Guma na cvičenie lidl zelená

Konečne sa dostávame k samotnému tréningu, kedy uvidíme či táto guma na cvičenie spĺňa tie isté parametre ako konkurenčné z iných športových reťazcoch. Vyberieme si jeden z mnoho tréningov, ktoré ponúka náš tréningový plán Späť do formy a ideme na to.

Ak náhodou máš obavy z toho ako začať po pôrode cvičiť, tak si prečítaj náš článok bezpečný návrat k tréningu po pôrode, kde ti postupne vysvetlíme akou intenzitou začať ihneď potom, ako prídeš z nemocnice. Na začiatku tréningu som hneď chcela vyskúšať odolnosť gumy a tak som si zvolila drepy, kde dokážeme vyvinúť najväčšiu silu. Po 4 sériách po 30 drepov keď už mi horeli stehná nebolo badať na tejto gume žiadnu únavu.

Hneď v zapätí som si pripevnila gumu o radiátor a začala robiť príťahy na chrbát. Po príťahoch som robila kľuky, výpady, rôzne cviky na brucho a musím uznať, že i keď ja som bola dostatočné zničená, guma zostala v celku. Zhodnotila som, že asi nie som v dostatočnej kondícii na to aby som skutočne zhodnotila kvalitu gumy, tak som privolala a poprosila svojho partnera či by nevyskúšal predsa len s jeho silou odolnosť gumy na cvičenie.

TIP na čítanie: Bezpečný návrat k tréningu po pôrode?

Po 30 minútach kedy sa snažil čo najviac zaťažiť túto pomôcku tými istými cvikmi ako ja, musel povedať, že ho guma svojou odolnosťou príjemne prekvapila. Zároveň ale dodal, že guma z lidla sa mu zdala až príliš elastická a určite by potreboval hrubšiu s väčším odporom. Hlavne pri cvikoch na nohy cítil, že mu nestačí.

Musíme teda zhodnotiť, že kvalitou určite splňuje parametre oproti ostatným gumám s iných športových prevádzok a to dokonca za nižšiu cenu. Uvedomujeme si, že guma kúpená v lidli by potrebovala dlhšie testovanie, ale podľa nášho názoru ako doplnkové náčinie k cvičeniu vám bude určite stačiť. Hlavne pri rozcvičke ju ešte určite využijeme.

Došli sme teda k záveru, že posilňovacia guma Crivit vám zaistí efektívny tréning celého tela, najviac na svaly rúk a nôh. Zároveň táto guma na cvičenie vám nezaberie takmer žiadny priestor preto je vhodná aj na tréningy v exteriéri mimo vášho domova.

Potrebujeme gumu k samotnému cvičeniu?

Ak náhodou túto gumu v lidli nezoženiete, určite nezúfajte. Nie je natoľko potrebná na to, aby ste dokázali rýchlo schudnúť aj bez nej. Napríklad aj v našom spomínanom produkte Späť do formy, alebo v ďalších tréningových plánoch žiadnu gumu na cvičenie nepotrebujete a bezpochyby sa dostanete do kondície už za pár týždňov. Dôležitý je hlavne váš prístup, ktorý vás dovedie za vašim vysneným cieľom a dodržiavanie správne vyváženej stravy.

Keď potrebujete pomôcť sa rozhýbať za vašou vysnívanou postavou, alebo sa chcete cítiť atraktívnejšie vo vašich letných šatách, vyberte si jeden z mnoho našich produktov, ktoré ponúkame pre vás. Taktiež určite nezabudnite sledovať našu FB stránku, kde pridávame stále nové cviky, rady a kurzy pre tehotné a mamičky.

Vaše Fitmaminy